• חופים
  • פארקים
  • ערים
  • מוסדות

פעילות הסברה בחוף שבי ציון

ערכנו פעילות הסברה מוצלחת בחוף שבי ציון שבצפון. ביוזמת התושבים המקומיים הוצב מתקן מאפרות קונוס אותו חנכנו, המתנדבים שהגיעו עברו הדרכה על נושא הבדלים ויחד עם פעילי העמותה הסברנו למתרחצים על נזקי הבדלים ועל אופן השימוש במתקן החדש.

פעילות בחוף בת-ים

לקחנו חלק בהפנינג שערכה עיריית בת-ים תחת השם “שומרים ים לכולם”. הצבנו על קו החוף דוכני הסברה ודיילות חילקו לתושבים שבו להתרחץ את מאפרות הקונוס. הפעילות זכתה להצלחה וגם בעיתונות הארצית (עיתון ידיעות אחרונות) התייחסו להפנינג ופירגנו לעמותה.

להלן כתבה קטנה שהופיע במעריב בנושא:

חלוקת מאפרות בחוף אילת

במהלך החג חולקו באילת בפסח 2009 מאפרות חוף קוניות חד פעמיות מקרטון.

ארץ ללא בדל מאמינה בפתרונות ברי קיימא ושימוש חוזר ולכן מנסה לקדם דווקא את הרעיון של שימוש במאפרות חוף מפלסטיק ומתקן שימוש חוזר בחופים שישמש גם להסברה.

על כל פנים, שיחתנו הרבות עם עיריית אילת והיוזמה והרצון של המחלקה לאיכות הסביבה בעירייה הניבו את הפרוייקט החיובי האחרון. עם זאת, כגילוי נאות, ארץ ללא בדל לא יזמה את הפרוייקט הספציפי הזה אלא רק עודדה את העירייה לפעול בנושא.

פתיחת הקיץ בחוף ירושלים בת"א, קידום המתקנים ומאפרות הקונוס

השנה הציבה עיריית תל-אביב מתקנים של מאפרות קונוס ייעודיות לשימוש בחוף בכלל החופים המוסדרים בעיר. ביום שבת 25.5.13 ערכנו יום פעילות בו הצבנו עמדות הסברה בחוף ירושלים וחשפנו בפני המתרחצים את המאפרות והשימוש בהן. המתרחצים התלהבו ואימצו את הרעיון!

בסמוך לאירוע פורסם ב-ynet כי גם בשנת 2012 בדלי הסיגריות ממשיכים להיות הלכלוך הנפוץ בחופים, מקווים שהפעילויות יביאו לצמצום התופעה ובנימה אופטימית זו, קיץ נעים לכולם! 🙂 מוזמנים לעקוב על דיווחים שוטפים ואירועים בדף הפייסבוק של העמותה>>

פסח בסימן שמירה על הסביבה באילת

היחידה הסביבתית אילת אילות, בשיתוף תחנות ההצלה ומפעילי החופים, הפעילו מערך הסברה להעלאת מודעות הציבור למניעת לכלוך החופים בבדלי סיגריות: חמישה מתקנים של מאפרות חוף הוצבו ע”י עיריית אילת בחמישה חופים: חנניה, ממן, פאפיה, ציון וקיסוסקי. המאפרות נרכשו על ידי מפעילי החופים מעמותת “ארץ ללא בדל”, ואת המתקנים והשילוט מימנה עיריית אילת. גם בחוף הדקל קיים מתקן כזה, וגם שם נערך במהלך החג מבצע הסברה של העמותה לשמירה על ניקיון החוף.
לכתבה באתר משרד הגנת הסביבה

פעילות בפסטיבל רמות מנשה

פסטיבל המוזיקה שנערך מידי שנה ביער רמות מנשה הינו פסטיבל בעל אופי אקולוגי. היה זה אך מתבקש שנערוך בו פעילות כייפית להעלאת המודעות לנושא הבדלים. במשך יומיים הפעלנו דוכן הסברה שסיפק מידע לכל המעוניין בכך וערכנו פעילות אטרקטיבית במסגרתה כל כוס פלסטיק עם בדלים זיכתה את האוסף בכוס שתיה. כך, למרות אלפי האנשים שהגיעו למקום, הצלחנו לשמור על האזור נקי מבדלים. מצורפות תמונות של הפסטיבל.

קמפיין עירוני בכפר סבא

עיריית כפר-סבא קיבלה החלטה במסגרתה נערך בעיר קמפין עירוני להעלאת המודעות של התושבים. במסגרת הפעילות הוצבו עשרות מאפרות ציבוריות ברחבי העיר, הוקמו דוכנים ברחוב ויצמן וכן ברחבת הקניון ומתנדבי העמותה הגיעו להסביר ולענות על שאלות. כמו כן כללה הפעילות ריקשות ממותגות וחלוקת עוגיות מזל עם מסרים אקולוגיים.

פעילות בסמינר הקיבוצים

בסמינר הקיבוצים, ערכנו, בשיתוף פעולה נהדר עם אגודת הסטודנטים קמפיין נרחב תחת השם “קמפוס ללא בדל”. במסגרת הפעילות הוצבו שלטי בלון גדולים עם הכיתוב “אני דשא לא מאפרה”, חולקו עודיות מזל ובהן מידע ועתידות על בדלי הסיגריות, חולקו מאפרות אישיות לסטודנטים מעשנים וכמובן נערכה הסברה והוצגו נתונים על היקף התופעה.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן